اخبار > پیام رییس دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید  چاپ        ارسال به دوست

با آغاز بهار علم و دانش در دانشگاه‌ها صادر شد

پیام رییس دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید

 

 

 

 

 

 

با آغاز بهار علم و دانش در دانشگاه‌ها صادر شد:

پیام رییس دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در آستانه‌ی فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و آغاز بهار دانش، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران پیامی خطاب به دانشگاهیان صادر کرد.

       متن پیام رییس دانشگاه مازندران بدین شرح می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطْلُبُوا الْعِلْمَ‏ مِنَ‏ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد( از گهواره تا گور دانش بجویید )

       همه ساله با آغاز بهار علم و دانش، عطر و بوی زندگی و شادابی در دانشگاه‌ها می‌پیچد و این فضای مقدس با عطر وجود دانشجویان و دانش‌پژوهان عطرآگین شده و تقارن هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس با آغاز بهار دانش و سال تحصیلی جدید، نویدبخش آغاز یک حرکت پرشتاب علمی و بالندگی ایران عزیزمان می‌باشد.

       بدون شک رسالت اصلی دانشگاه‌ها، تولید علم آمیخته با ایمان است و برای دستیابی به این هدف والا و تحقق دانشگاه تمدن‌ساز که در منشور گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است؛ باید روحیه علم‌آموزی همراه با درایت، دانش و امید به آینده بر جامعه مسلط شود و این مهم جز با مساعی و جهاد همه اقشار دانشگاهی و گسترش افق‌های علمی کشور میسر نمی‌گردد.

       اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید به همه دانشگاهیان عزیز، از تمام علم‌آموزان؛ دانشگران و دانش‌پژوهان تقاضا دارم تا در این شرایط ویژه و حساس که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا به وجود آمده است، با اندیشه و عزمی راسخ، دانشگاه را  از لحاظ پیشرفت علمی به بالاترین سطوح در زمینه‌های مختلف برسانند تا بتواند در سال جهش تولید، گامی موثر در تحقق منویات مقام معظم رهبری بردارد.

       امید است مدیران ارجمند، اعضای محترم هیات علمی و کارکنان شریف دانشگاه، در شرایط کنونی جامعه که امکان حضور دانشجویان عزیز در دانشگاه میسر نمی‌باشد و  از طریق آموزش مجازی در خدمت این عزیزان هستیم، در فراهم نمودن بستر مناسب برای ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به دانشجویان عزیز موفق باشند.

 

دکتر کوروش نوذری

رییس دانشگاه مازندران


١١:٤٤ - يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٢٦٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٧١٥